Aktualności

Jakie rośliny dla miejskich donic?

Sezon wiosennego kwitnienia za pasem! Już niedługo donice miejskie wypełnią się kolorowymi roślinami… Nie wiesz, jakie wybrać? Poznaj najciekawsze gatunki, które sprawdzą się pojemnikach:

Stylowe nowości od Elho

Pierwsza jest niewielka i pękata, druga odznacza się wszechstronnością, a trzecia mierzy naprawdę wysoko. Rodzina stożkowych donic Cone od Elho jest jeszcze dość młoda, jednak dzięki swoim niezwykłym kształtom i możliwościom zdążyła już zaskarbić sobie uznanie miłośników stylowych dodatków dla wnętrz i ogrodów. Poznaj to niezwykłe trio:

Kwiaty w sercu, serce w kwiatach…

Kwiaty to sprawdzony pomysł na walentynkowy (i nie tylko!) prezent. Bukiety są uniwersalne i piękne… jednak ich urok szybko przemija. Znacznie lepiej jest podarować okaz doniczkowy! A może jeszcze lepszym symbolem wiecznego uczucia będzie modna donica w kształcie serca i piękna roślina?

Donice miejskie: odsłona zimowa

Współczesne donice miejskie oferują więcej niż odpowiedniki z przeszłości. Przede wszystkim poprawioną estetykę i zwiększoną wytrzymałość, która pozwala eksponować je również zimą. Wszystko za sprawą zastosowania polimerobetonu, będącego udoskonaloną odmianą tradycyjnego betonu, w którym cement zastąpiono żywicami. To koniec szarych, nudnych brył, które szpeciły nasze miasta!

Zima – i taras znów nabiera barw

Patrzysz na letnie zdjęcia, marzysz za barwami lata, a za oknem widzisz ocieplone matą skrzynie i donice lub osłonięte meble? Zimowy taras nie musi być nudny! Przygotowanie go jest obowiązkiem – niestety, nie polepsza jego wyglądu. Ochłodzenie zmusza każdego domowego ogrodnika do generalnych porządków na tarasie.